تهران میدان ولیعصر، ابتدای خیابان کریمخان، ساختمان ۳۱۴، طبقه ۳، واحد ۶

تیغه اره نواری پروفیل بر – انواع تیغه پروفیل بر

تیغه اره نواری پروفیل بر – انواع تیغه پروفیل بر

تیغه اره نواری پروفیل بر

تیغه اره نواری پروفیل بر وظیفه‌ برش قطعات کار را بر عهده دارند که قطر آن‌ها معمولاً مابین ۳۰۰ میلی‌متر است و دارای ضخامت ۸/۲ میلی متر می‌باشد. پروفیل بر ها تا قطر ۴۱۰ میلی‌متر نیز می‌توانند باشند.

ممکن است در بعضی موارد کار برش پروفیل‌ها بسیار سخت بوده و خسته کننده باشد، در این مواقع فرزهای آهنگری گزینه مناسبی برای برش پروفیل های سخت نیستند و باید از یک گزینه بهتر یعنی پروفیل بر استفاده کرد. تیغ اره نواری عملیات برش سخت‌ترین پروفیل‌ها را به راحتی هرچه تمام تر و با امنیت بالا انجام می‌دهد.

پروفیل چیست؟

ابتدا یک توضیح مختصر در این مقاله از سایت آماکات درباره پروفیل ارائه می‌دهیم. پروفیل ها انواع مصالح فلزی هستند که از آنها در صنایع مختلف استفاده می‌شود. پروفیل ها را براساس جنس آنها و استحکام به دو دسته توپر و توخالی می‌توان تقسیم کرد.

کاربرد پروفیل چیست:

پروفیل مصارف زیادی در ساختمان سازی، صنعت و راه سازی دارد، اما بیشترین کاربرد آن در ساخت در و پنجره‌های آهنی می‌باشد. پروفیل ها به شکل مربع و مستطیل وجود دارند که در مقاطع کوچک آن برای نرده های فلزی در و پنجره ها، راه پله‌ها، نرده کشی دیوارهای کارخانه‌ها، پیاده‌روها و نیز خیابان‌ها استفاده می‌شود، اما مقاطع بزرگتر پروفیل ها به ستونی معروف هستند که در ساخت ستون و اسکلت فلزی کاربرد دارد.

دستگاه اره نواری پروفیل بر چیست:

دستگاه اره نواری برای برش پروفیل و فولاد الیاژی و برنج و الومینیوم و مس و غیر کاربرد دارد و بهترین روش برای برش دادن فلزات سخت است.

انواع تیغه اره نواری پروفیل بر

تیغه اره نواری پروفیل بر ها را می‌توان به سه دسته آهن بر، آلومنیوم بر و فلز بر تقسیم کرد.

ویژگی های تیغه‌ اره نواری پروفیل بر

– مناسب برای برش انواع لوله و پروفیل‌ آهن، فولاد آلیاژی، فلزات رنگین مانند مس، آلومینیوم، برنز و …

– مناسب برای برش فولادهای سخت و آلیاژی با کشش درونی تا 1700 N/mm2

– دارای جنس بدنه فولاد فنر و نوک دندانه فولاد تند بر HSS – M42

– دندانه مقاوم در برابر سایش و خوردگی

– طراحی دندانه مخصوص برای براده برداری و نفوذپذیری بالاتر

تمامی حقوق وبسایت متعلق به ایده آل تجهیز کارینا است © ۱۴۰۲